iphone kullanicilari icin ipuclari batarya omrunu uzatmak icin 10 ipucu

iPhone Batarya Ömrünü Uzatmak İçin 10 İpucu

iPhone Batarya Ömrünü Uzatmak İçin 10 İpucu

iPhone kullanıcıları için en büyük sorunlardan biri batarya ömrüdür. Birçok insan, günün büyük bir bölümünde telefonlarını kullanıyor ve bataryaların hızla tükenmesiyle karşı karşıya kalıyor.

Bu yazıda, iPhone telefonunuz için,  batarya ömrünü uzatmak için 10 ipucu vereceğiz. Bu ipuçları sayesinde günde defalarca şarja takmanız gereken bataryanızı ekonomik kullanacaksınız.

1. Otomatik Parlaklık Kontrolünü Kullanın

Otomatik parlaklık kontrolü, telefonunuzun parlaklık ayarlarını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlar. Bu özellik, bataryanızın ömrünü uzatmak için harika bir yoldur. Manüel parlaklık ayarı yapmak yerine, otomatik ayarlamayı kullanın.

2. Konum Servislerini Kapalı Tutun

Konum servisleri, uygulamaların konumunuzu takip etmesine izin verir. Ancak, bu özellik batarya ömrünü önemli ölçüde azaltır. Konum servislerini kapalı tutarak bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

3. Etkin Olmayan Uygulamaları Kapatın

Etkin olmayan uygulamalar, arka planda çalışmaya devam eder ve bataryanızı gereksiz yere tüketir. Bu uygulamaları kapatarak bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

4. İşlevsel Bildirimleri Kullanın

İşlevsel bildirimler, sadece önemli bildirimleri gösterir ve diğerlerini engeller. Bu özellik, batarya ömrünü uzatmak için harika bir yoldur. İşlevsel bildirimleri kullanarak, gereksiz bildirimlerin bataryanızı tüketmesini önleyebilirsiniz.

5. Arka Plan Uygulama Yenileme Özelliğini Kapatın

Arka plan uygulama yenileme özelliği, uygulamaların arka planda çalışmasına izin verir ve veri güncellemelerini sağlar. Ancak, bu özellik bataryanızın ömrünü azaltır. Bu özelliği kapatmak, bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlar.

6. Kablosuz Ağları Kapatın

Kablosuz ağlar, telefonunuzun bataryasını hızla tüketen bir diğer özelliktir. Kablosuz ağları kapatarak, bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

7. Ekran Süresini Kısaltın

Ekran süresi, bataryanızın ömrünü önemli ölçüde etkiler. Ekran süresini kısaltarak, bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

8. Düşük Pil  Modunu Kullanın

Düşük pil Pil modu, telefonunuzun performansını azaltarak bataryanın ömrünü uzatır. Pil dostu modunu kullanarak, gereksiz enerji tüketimini önleyebilirsiniz.

9. Hava Durumuna Göre Ayarlamalar Yapın

Hava durumuna göre ayarlamalar yaparak bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz. Örneğin, soğuk havalarda bataryalar daha hızlı tükenir. Bu nedenle, soğuk havalarda telefonunuzu sıcak tutmaya özen gösterin.

10. Taşınır Şarj Taşıyın

En son çare olarak, yanınızda bir powerbank taşıyabilirsiniz. Bu, bataryanızın günü kurtarması için için harika bir yoldur. Powebank taşımanın dezavantajı, ek bir yük taşımanız gerektiğidir.

iPhone kullanıcıları için batarya ömrü, büyük bir sorundur. Ancak, yukarıdaki ipuçlarını kullanarak bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz. Otomatik parlaklık kontrolü, konum servislerini kapalı tutma, etkin olmayan uygulamaları kapatma, işlevsel bildirimleri kullanma, arka plan uygulama yenileme özelliğini kapatma, kablosuz ağları kapama, ekran süresini kısaltma, pil dostu modunu kullanma, hava durumuna göre ayarlamalar yapma ve yedek batarya taşıma, batarya ömrünü uzatmak için kullanabileceğiniz en etkili yollardır.

Ayrıca, telefonunuzun ayarlar menüsünde, pil kısmında bataryanızı ömrü %80 altına düştü ise muhtemelen SERVİS yazıyordur. Bu durumda bataryanızın değişim zamanı gelmiş demektir.

Yazıyı Oylayın

Hakkında Güneş

Fethiye Anadolu Lisesinin ardından, Ahi Evran/ Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun oldu. Profesyonel olarak ilk iş hayatına Yurt dışında başladıktan sonra bu süreçte blogger ve içerik pazarlama faaliyetleri, web sitesi tasarımı, blog yazarlığı ve önemli yazılımlar konusunda araştırmalar yaptı. Sonrasında bir tutku halini alan bu işe tüm enerjisinin büyük çoğunluğunu verdi. Hali hazırda birden fazla projede yer almakta olup profesyonel iş hayatına devam etmekle birlikte hobi olarak bilişim yazılım sektöründe araştırmalar yapmaktadır.

Dikkatini Çekebilir

iphone ile fotograf cekmenin ipuclari

iPhone ile Fotoğraf Çekmenin İpuçları

iPhone ile Fotoğraf Çekmenin İpuçları iPhone, kullanıcılarına yüksek kaliteli fotoğraf çekme deneyimi sunan bir akıllı …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir