iphone kullanicilari icin bagimlilik yaratabilecek 10 ipuclari

iPhone Kullanıcıları İçin Bağımlılık Yaratabilecek 10 İpuçları

iPhone Kullanıcıları İçin Bağımlılık Yaratabilecek 10 İpuçlarını sizler için derledik. iPhone kullancolarının bilmesi gereken önemli ipuçları ve pratik bilgiler sizlerle!

1. Siri Kısayolları

iPhone’larda Siri’yi kullanmak oldukça yaygınlaştı. Siri kısayolları, Siri’yi daha verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Siri kısayolları, belirli bir görevi yerine getirmek için Siri’yi önceden programlamak anlamına gelir. Örneğin, “eve git” demek yerine, “eve git” Siri kısayolunu kullanarak daha hızlı bir şekilde eve gitmek için belirli bir adrese yönlendirebilirsiniz. Yada kestirmelerden bir web sitesinin belirli saate çalışmasını, sabah saat 10.00’da borsa bilgilerinin bildirim olarak gelmesini aklınıza gelecek herbir şeyi kestirmeler ile yapabilirsiniz.

Benim en sevdiğim kestirme arabaya bindiğimde sevdiğim sportify şarkılarının çalınması.

2. Klavye Kısayolları

iPhone’larda klavye kısayolları oldukça kullanışlıdır. Klavye kısayolları, belirli bir kelimeyi veya cümleyi hızlı bir şekilde yazmanıza olanak tanır. Örneğin, “naber” kelimesini yazmak istediğinizde, “n” harfine ve sonra “nb” kısayoluna basarak kelimeyi hızlı bir şekilde yazabilirsiniz.

3. 3D Touch

3D Touch, iPhone’larda bulunan bir özelliktir. 3D Touch özelliği, ekranın farklı yerlerinde farklı işlevler sağlar. Örneğin, kilit ekranındaki bir uygulamanın ikonuna bastırarak, hızlı bir şekilde belirli bir işlem yapabilirsiniz.

4. Yüz Tanıma

iPhone’larda bulunan yüz tanıma özelliği, telefonu hızlı bir şekilde açmanıza olanak tanır. Telefonunuzun ekranına bakmanız yeterlidir ve telefon otomatik olarak açılır. Bu özellik, telefonunuzu daha güvenli hale getirir.

5. Animoji ve Memoji

Animoji ve Memoji, iPhone’larda bulunan eğlenceli özelliklerdir. Animoji, kullanıcının yüz ifadelerini taklit eden animasyonlu karakterlerdir. Memoji, kullanıcının kendisini bir animasyon karakterine dönüştürmesine olanak tanır.

6. Hızlı Şarj

iPhone’larda bulunan hızlı şarj özelliği, telefonunuzu daha hızlı bir şekilde şarj etmenize olanak tanır. Hızlı şarj özelliği, telefonunuzu daha kısa sürede şarj etmenize olanak tanır.

7. Live Photos

Live Photos, iPhone’larda bulunan bir özelliktir. Live Photos özelliği, bir fotoğraf çektiğinizde, fotoğrafın birkaç saniye öncesini ve sonrasını kaydederek bir mini video oluşturur. Bu özellik, özellikle anıları kaydetmek için kullanışlıdır.

8. Night Shift Modu

Night Shift modu, iPhone’larda bulunan bir özelliktir. Night Shift modu, telefonunuzun ekran rengini daha sıcak bir tona dönüştürerek gözlerinizi yormadan daha rahat bir şekilde kullanmanıza olanak tanır.

9. Do Not Disturb Modu

Do Not Disturb modu, iPhone’larda bulunan bir özelliktir. Do Not Disturb modu, telefonunuzu sessize alarak, herhangi bir arama veya mesaj almadan kullanmanıza olanak tanır. Bu özellik, özellikle toplantı veya uyku sırasında kullanışlıdır.

10. iCloud Depolama

iCloud Depolama, iPhone’larda bulunan bir özelliktir. iCloud Depolama özelliği, telefonunuzdaki verileri buluta yedekleyerek, telefonunuzun belleğini boşaltmanıza olanak tanır. Bu özellik, telefonunuzda daha fazla depolama alanı sağlar.

Yazıyı Oylayın

Hakkında Güneş

Fethiye Anadolu Lisesinin ardından, Ahi Evran/ Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun oldu. Profesyonel olarak ilk iş hayatına Yurt dışında başladıktan sonra bu süreçte blogger ve içerik pazarlama faaliyetleri, web sitesi tasarımı, blog yazarlığı ve önemli yazılımlar konusunda araştırmalar yaptı. Sonrasında bir tutku halini alan bu işe tüm enerjisinin büyük çoğunluğunu verdi. Hali hazırda birden fazla projede yer almakta olup profesyonel iş hayatına devam etmekle birlikte hobi olarak bilişim yazılım sektöründe araştırmalar yapmaktadır.

Dikkatini Çekebilir

iphone ile fotograf cekmenin ipuclari

iPhone ile Fotoğraf Çekmenin İpuçları

iPhone ile Fotoğraf Çekmenin İpuçları iPhone, kullanıcılarına yüksek kaliteli fotoğraf çekme deneyimi sunan bir akıllı …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir