personal trainer ne demek
personal trainer ne demek

Personal Trainer Ne Demek ?

Personal trainer ne demek, spora başlamak yada sürdürülebilirliği sağlamak için genel olarak herkesin belli başlı problemleri vardır. İşte burada devreye personel trainer girmektedir. Bunun yanında spora başlayan kişiye amacına uygun antreman programını ve bunun yanında bir diyetisyenden yardım alarak yada kendi önerileriyle program hazırlayan kişiye personal trainer denir.

Personal trainer sizlere egzersiz programını hazırlar, sizlerin yanında kalarak antremanınızı ve doğru hareketleri düzgün bir şekilde yapmanızı sağlayarak bunları harfiyen uygulamanız konusunda sizlere yardımcı olan kişidir. Bunun dışında personel trainer kişinin fizyolojik yapısına, spor geçmişine ve sosyal hayatına standart makine programlarının dışında kişinin isteiğine ve amacına uygun olarak egzersiz programına hazırlayan kişidir.

Seviyesi doğrultusunda sürekli kişiyle birlikte olarak ona yardımcı olur. Antreman esnasında kişinin önemli hayatı fonksiyonları olan nabız, tansiyonunu da kontrol ederek kişinin sağlık durumunu bu sürece dahil eder. Gerekli olan kontrolleri yapar.

Hedefe ulaşmada ki temel anahtar olan şey, gerek sporu yapan kişinin gerekse hocasının disiplinli bir şekilde antremanlara ve programlara ara vermeden devam etmesi ve bundan da önemlisi hocasının vermiş olduğu direktiflere harfiyen uyma süreciyle, süreçte ki ilk adımı başlatır.

Personal trainer sizlere mucizeler yaratmaz sizlere yol gösterir, siz değerli arkadaşlarım antremanlarınızı aksatmaz, beslenme programlarınıza uyup disiplini elden bırakmazsanız gayet başaralı sonuçlar elde edebilirsiniz. Personal trainer ne demek genel anlamıyla siz değerli okurlarımıza özetlemiş bulunuyoruz. Şimdi de,

Herkes Personal Trainer Olabilir Mi ?

Personal trainer ne demek, bu konuya değindikten sonra spor salonuna giden, antreman yapan, vermek istediği kiloları veren sonrasında belirli supplementleri kullanan bunun yanında önerilmese de steroid kullanan bir takım arkadaşlar kendini personal trainer ilan etmektedir. Örneğin bu kişiler 6 ay spor salonuna gidiyor, hedefine biraz ulaşıyor. Sonra bir 6 ay daha gidiyor spor konusunda kendisini geliştiriyor. Bakıyoruz ki sosyal medya etkisiyle kişi hesaplarına personal trainer olduğunu belirterek, yukarıda ki bahsettiğimiz konuları kusursuz bir şekilde yapacağını iddia ediyor. Akabinde bunun da ötesinde uzaktan eğitim verilir, Fiyatımızda budur demekteler. Bu konu hakkında yorumlarınızı merak ediyor, sayfamızın hemen altında yorumlar bölümüne sizleri bekliyoruz.

Doğru Personal Trainer Nasıl Tespit Edilir ?

Eğer bu konuda bu şekilde bir eğitim almayı düşünüyorsanız, Öncelikle personal trainer olan kişiye sorulması gereken soru, Eğitimini nereden almış ? Belgesi var mı ? Kişi belgeyi nereden almış ? Kaç yıldır sporun içerisinde ? Fitness antrenör belgesi var mı ? bu soruları mutlak suretle sormanız gerekmektedir.

Personal Trainer Beslenme ve Diyet Programı Hazırlar mı ?

ne nedir 1
personal trainer nedir ?

Personal trainerin böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Beslenme ve diyet programı bir diyetisyen eşliğinde kişinin sağlık durumu kontrol edilerek hazırlanmaktadır. Personal trainer antrenördür. Kişiyi antre eder, Beslenme ve diyet tarafı diyetisyen tarafında yapılmalıdır. Personal trainer kişiye beslenme konusunda yalnızca önerilerde bulunabilir.

Sonuç

Personel trainer ne demek, konuya detaylıca açıklık getirdikten sonra, Naçizane önerimiz herkes den personel trainer diye ders almamanız. Bundan da önemlisi Paranızı kaptırıp sağlığınızdan olmamanızı tavsiye ederiz. Çevremiz de ve sosyal medyada bu konuda bir çok şikayet mevcuttur. Konumuza burada son verirken ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir diğer konu olan İş sağlığı ve Güvenliği nedir ? Personal trainer ne demek ekşi sözlük yorumları için ?

Yazıyı Oylayın

Hakkında Burak

1988 yılında İzmir’de doğan Burak ALTIPARMAK, Eskişehir Anadolu Lisesinin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü tamamladıktan sonra Kamu yönetiminde liderlik algısı üzerine yüksek lisans yapmıştır. Profesyonel iş hayatına SEO danışmanı olarak başladı. Blogger, içerik pazarlama faaliyetleri gibi bir çok alanda hizmet vermesinin yanı sıra mobil uygulama geliştiricisi olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir. Hali hazırda React Native ile Full stack developer olarak çalışmaktadır.

Dikkatini Çekebilir

Freelancer Ne Demek

Freelancer Ne Demek ? A’dan Z’ye Freelancer Rehberi

Freelancer ne demek ? Hiç büyüdüğümde Freelancer olmak istiyorum hayalimdeki iş modeli serbest çalışanlık diyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.