WhatsApp Image 2022 08 12 at 10.58.39

R10.net’e Nasıl Ücretsiz Üye Olunur?

R10.Net Nedir?

R10, 26.02.2005 tarihinde faaliyete geçen Türkiye’nin en büyük webmaster platformudur. Bu sebeple birçok insanın aklında “R10.net’e Nasıl Ücretsiz Üye Olunur?” sorusu var.

Yazının yayınlandığı zaman 166.000+ den fazla üyesi olan R10 platformu birçok webmaster’ın buluşma noktası. Gerek bilgi alışverişi gerek ise tasarım, kodlama ve ticaret yapılan bir platform durumunda. Anlık olarak 40 Binden fazla kişinin ziyaret ettiği web r10’a üye olmak artık çok kolay.

Önceki dönemlerde r10’a üye olmak için bir adet davetiye kodunuz ve [email protected] uzantılı e-posta adresinizin olması gerekmekteydi. Ancak pandemi ve enflasyonun getirdiği zor şartlar ile üye olmak isteyenler için r10.net kapılarına üye olmak isteyen herkese açıyor. Böylelikle karaborsadan R10 davetiyesi almak için bir ücret ödemenize gerek kalmadan gerekli koşulları yerine getirerek üye olabilirsiniz.

R10.Net Ne İş Yapar?

R10 her ne kadar yazılımcılar, SEO (arama motoru optimizasyonu), Tasarım, makale yazarları, Sosyal medya danışmanları,  Domain ve Hosting satışları, Mobil geliştiriciler, Kripto para, E-Ticaret konularında da hergün binlerce kişi tarafından ziyaret edilen kategori ve içerikleri vardır. Binlerce insan bu kategorilerde iş bulma ve iş verme amacıyla buluşuyor. Bazı katı kuralları ve isteyen herkesin üye olamaması sebepleri ile, ticaret yapmak daha güvenli oluyor. Ben de 7-8 yıldır R10 üyesiyim pek çok ticaretim oldu ve hiçbir zaman kötü bir ticaret anım olmadı. Ticaret yapan kişilerin bu ortamı baltalamaması için 4 aşamalı bir üyelik onayı

R10 Nedir? R10 Nasıl Üye Olunur? R10 Davetiye Kodu Almak

Yaklaşık 17 yıldır ülkemizdeki Webmaster’lara hizmet veren R10 platformu, 11.08.2022 tarihi itibari ile, davetiye bulamayan ve üye olmak isteyen kullanıcılara üyelik kaydı yapmaları için bir fırsat sunuyor. Aslında yukarıda bahsettiğimiz ticaret ortamındaki güvenin sarsılmaması amacıyla, 4 aşamalı onay isteniyor. R10 üyeliği istiyorsanız sizin için kaçırılmayacak bir fırsat. Kısıtlı bir süre içinde üyelik alımları olacak bitiminde ise tekrar davet kodu ile alım aktif olacak.

R10 üyelik kısmına birazdan değineceğiz ama sahibi olduğunuz bir alan adının eposta adresi ile, Gmail, icloud gibi hizmetlerle doğrulama yapılacağı için hali hazırda bir adresiniz yoksa bir tane temin edebilirsiniz. Bunun yanında TC no, Selfie ve telefonunuza gelecek bir onay kodu sizden üyelik sırasında istenilen bilgiler olacaktır.

R10 Kayıtları 20.08.2022 tarihine kadar davetiyesiz olarak açık olacak. Gelelim nasıl üye olunacağına,

  • R10 üyelik için linke tıklayınız. Genel İşlem koşullarını kabul edin ve kayıt ol seçeneğine tıklayın.
r10 üye olma
r10 üye olma
  •  1) TC Kimlik no, 2) Ad 3) Soyad kısmını doldurunuz. 4) Günün tarihi yazılı bir kağıtla birlikte Selfie çekerek fotoğrafı yüklemeniz gerekiyor. Yüzünüzün açıkça görünür ve elinizdeki kağıdın net okunulur olması önemlidir. Çektiğiniz selfieyi 4 numaralı belirtilen yerden karşıya yükleyiniz.
r10 üyelik
r10 üye olma

 

  • Ad soyad gizlilik kısmından tercihinizi belirtin. Daha sonra Doğum günü bilginizi ve gizlilik tercihinizi belirtin. Yaşadığınız şehri seçin.
r10 üyelik
R10.net’e üye olma
  • Üyeliğinizde kullanacağınız Kullanıcı adı (sonradan değiştirilemez), şifreniz, mail adresi bilgilerinizi yazınız.
R10 Üyelik
R10.net’e üye olma
  • Burada kendinizi tanımlayan bir özgeçmiş, yaptığınız girişim ve işler, sosyal medya hesaplarınız gibi sizi tanıtacak bilgiler girmeniz faydanıza olacaktır. daha sonra formu “gönder” diyerek kaydımızı tamamlayabilirsiniz.
R10 Üyelik
R10.net’e üye olma
  • Aktivasyon için gelecek olan mailde yazan aktivasyon linkine tıklayın ve kaydınızı bitirin. Daha sonra Moreratörler tarafından manuel kontrolünden sonra üyeliğinizde ve kişisel bilgilerinizde sorun yoksa onaylanacaktır. Site yönetiminde gün  içinde gerekli kontrollerin yapılacağı belirtilmiş olsa da yoğunluk oluşması durumunda belki ertesi güne sarkabilir.
  • Mail olumlu olarak gelir ve üyeliğiniz onaylanırsa R10 sitesine giriş yaparak, SMS onay kısmından cep telefonu numaranızı girerek SMS onayını yaparak kayıt işleminizi başarı ile tamamlamış olursunuz.

 

Unutmadan 1-2-3 aşama olan, T.C Kimlik No, Mail Onay, Günün tarihi yazılı bir kağıtla birlikte Selfie çekerek fotoğrafı yükleyen kişilerin bilgileri doğru ise herkesin kaydı onaylanacağı site yönetimi tarafından belirtilmiş, 4. aşama olan SMS onayı kısmı yapılmadan kullanıcı site üzerinde hiçbir konu açamayacak yada yorum yapamayacak.

Dikkatinizi çekeceği düşündüğümüz özellikle webmasterlara hitap eden İnternetten Para Kazanma isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

Hakkında Güneş

Fethiye Anadolu Lisesinin ardından,  Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun oldu. Profesyonel olarak ilk iş hayatına Yurtdışında başladıktan sonra bu süreçte blogger ve içerik pazarlama faaliyetleri, web sitesi tasarımı, blog  yazarlığı ve önemli yazılımlar konusunda araştırmalar yaptı. Sonrasında bir tutku halini alan bu işe tüm enerjisinin büyük çoğunluğunu verdi. Hali hazırda birden fazla projede  yer almakta olup profesyonel iş hayatına devam etmektedir.

Dikkatini Çekebilir

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

İdrar yolu enfeksiyonu geçiren bir kişi çok fazla huzursuzluk ve isteksizlik yaşayabilir. Bu sebeple enfeksiyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.